Co cudzoziemcy myślą o Polsce?

Redakcja

27 lutego, 2024
Każdy, kto bacznie obserwuje najświeższe wydarzenia z naszego kraju, z pewnością zauważył, że wyraźnie pojawia się między nami coraz to więcej cudzoziemców. Wyraźnie również widać, że coraz chętniej rozpoczynają oni pracę w Polskich firmach i fabrykach, a także podejmują się edukacji na polskich uczelniach wyższych. Wobec tego co cudzoziemcy myślą o Polsce i jak oceniają oni naszą, polską kuchnię?
obcokrajowcy o polsce

Co cudzoziemcy myślą o polskich miastach?

Co cudzoziemcy myślą o Polsce i o polskich miastach? Otóż to właśnie polskie miasta są dla nich głównym powodem emigracji do naszego kraju. Nie da się ukryć, że nie tylko Warszawa, ale także Kraków, Wocław czy Katowice oraz Poznań spotykają się z największą aprobatą w oczach cudzoziemców.  Podziwiają tam oni nie tylko nietuzinkową architekturę, ale także i wyjątkowo świetnie zaaranżowaną bazę. rozrywkową oraz gastronomiczną. Jasno wskazują oni na to, że w polskich miastach nie da się nudzić.

Jak cudzoziemcy oceniają polską kuchnię?

Kolejną kwestią, która najbardziej przyciąga cudzoziemców do Polski to również nasza rodzima kuchnia. Cudzoziemcy doceniają wyjątkowe połączenia smakowe, a także to, że nasza kuchnia jest wyjątkowo sycąca. Dania takie jak bigos i pierogi stają się dla nich prawdziwymi smakołykami. Co więcej nic nie może równać się z krakowskimi zapiekankami oraz tradycyjnymi polskimi przekąskami i deserami. Nie da się ukryć, że wielkim powodzeniem cieszy się również polska wódka, a także cały szereg polskich piw z rodzimych browarów.

Polecane: